برای نخستین بار کره شمالی خیابان های پایتخت خود را به روی دوندگان ماراتون و گردشگران خارجی در پیانگ یونگ گشود اما این کار درراستای ۱۰ ها اقدام دیگر این کشور درتلاش برای کسب درآمد از صنعت گردشگری است.

ادامه

به گزارش تایمز ژاپن این رخداد، بی تردید یکی از شگفت آورترین رخدادها در برنامه‌ های ورزش دو ماراتون است.
درهمین راستا شرکت‌های گردشگری اعلام کردند که درحال اخذ مجوز برای ثبت نام وشرکت دراین رویداد هستند که قرار است ۱۳ آوریل سال ۲۰۱۴ با شرکت ۱۰ها دونده آماتور از سراسر جهان برگزار شود. با این حال این مسابقه ماراتون کامل تنها تعداد انگشت شماری ازافراد را درسطح جهانی دعوت کرده و قرار است این ماراتون در ۱۰ کیلومتر انجام شود.

هدف مقامات کره شمالی ازاین اقدام کسب درآمد وپول نقد از طریق تقویت صنعت گردشگری است که اغلب با اجرا و ارائه انواع گروه‌های هنری و اجرای هنرهای جذاب می‌کوشد کره شمالی را دربرابر دیدگان جهانیان به نمایش درآورد.

پیش از این نیز اوایل سال ۲۰۱۴ کره شمالی اعلام کرد که قصد دارد تجارت گردشگری را با ایجاد برخی مناطق ویژه گردشگری در کشور رونق دهد و نیز از نخستین پیست تشریفاتی اسکی دراین کشور پرده برداری کرد.
این کشور تحت نظارت و رهبری “کیم جونگ اون” جوان قصد دارد ورزش را به عنوان یکی از مشخصات و جاذبه‌های برتر کره شمالی معرفی کند. ایجاد تسهیلات ساده ورزشی دیگر همانند زمین بسکتبال و زمین‌های ویژه رولر اسکیت نیز که اخیرا در پیونگ یانگ و دیگر شهرهای کره شمالی صورت گرفته، درهمین راستاست.
هرچند هنوز هم بیشترمناطق کشورکره شمالی برای خارجیان دور از دسترس و ممنوع است، اما پیونگ یانگ با خیابان‌های وسیع و گسترده و آثار معماری و تاریخی‌اش بیش از دیگر بخش های منزوی و مرموز کشور، دردسترس خارجیان قرار گرفته است.